Szukaj

Imaging and Printing Group (IPG)

W większości procesów biznesowych końcowym efektem pracy jest wydruk. Niezawodność i stabilność tej podstawowej usługi często jest pomijana poprzez administratorów działu IT. Czy sytuacja, w której kilka ciężkich godzin pracy jest niweczone poprzez brak możliwości wydruku jest akceptowalna ?

Jednak zbudowanie skalowalnego i stabilnego rozwiązania w oparciu o dostępne rozwiązania  informatyczne wydruku nie jest prostym zadaniem. Czasy kiedy drukarka była postrzegana jako „niemyśląca” maszyna odeszły do przeszłości. Obecnie mamy bardzo wiele systemów informatycznych usprawniających i automatyzujących zarządzaniem wydrukiem. Do podstawowych elementów zaliczamy posiadanie odpowiedniego sterownika do drukarki na stacji klienckiej oraz możliwość łatwej i szybkiej pracy grupowej korzystając z takich zasobów jak FTP,  SMB, @, Sharepoint.


Jako SMK mamy specjalizację w tym temacie i posiadamy własne rozwiązania składające się z narzędzi firm trzecich. Technologie jakie cieszą się akceptacją u naszych klientów to:

Serwer wydruku oparty o system Microsoft Serwer 2008 R2.  

Najnowsze rozwiązanie Microsoftu znacznie upraszcza proces tworzenia, zarządzana i migracji kolejek wydruku. Integracja bezpośrednia z politykami domeny GPO (Group Policy Objects) powoduje automatyzację udostępniania nowych maszyn bez konieczności podchodzenia do każdej ze stacji roboczej.Jeden jedyny sterownik (UPD Universal Print Driver) do wszystkich drukarek w firmie.

Posiadając kilka sterowników narażamy się na brak kompatybilności pomiędzy różnymi producentami. W efekcie błędy oprogramowania powodują niestabilną pracę oraz frustrację użytkownika.  Gdy korzystamy z jednego uniwersalnego sterownika upraszczamy infrastrukturę IT i poprawiamy przejrzystość interfejsu wydruku użytkownika.

 

Serwer zarządzania politykami stacji korzystającymi z UPD czyli Managed Printing Administration.Serwer zarządzania politykami stacji korzystającymi z UPD czyli Managed Printing Administration.

Posiadając jednolity sterownik w firmie jesteśmy wstanie wymusić pobierania polityk dla konkretnych użytkowników Active Directory. Takim serwerem rozdającym uprawnienia jest właśnie HP MPA. Przykładowo na stacji roboczej użytkownik A może drukować w kolorze natomiast użytkownik B ma tylko dopuszczony druk czarno biały.

 

 

Administracja i kontrola floty drukarek za pomocą Web Jet Admina.

Kontrola kosztów i wydruków to podstawa w każdej większej organizacji.  Web Jet Admin to potężne narzędzie spełniające powyższe założenia dodatkowo posiada mechanizmy automatyzujące proces instalacji nowej maszyny. Zarządzanie flotą pod kątem wydajności, aktualizacji oprogramowania oraz bezpieczeństwa w większej organizacji to również elementy, które możemy uprościć i przyspieszyć korzystając WJA.

 

 

Rozwiązanie ePrint czyli wydruk

Usługa ePrint umożliwia drukowanie w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca poprzez przesłanie dokumentów i zdjęć z komputera lub urządzenia przenośnego na przyporządkowany drukarce adres e-mail. Nie wymaga ona żadnego specjalnego oprogramowania ani sterowników. Aby móc korzystać z tych funkcji, należy połączyć drukarkę z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej.